ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2393358
*
nr 239 3358
Spegel
Försilvrat lövverk, H.95
Utrop:
100 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/5 20:17:31
1
200 kr
10/5 22:37:42
2
400 kr
11/5 12:39:02
3
300 kr
11/5 12:39:34
3
350 kr
11/5 16:24:18
4
500 kr
11/5 20:14:23
1
600 kr
12/5 07:30:29
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: försilvrat lövverk spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 239 3358
Spegel
Försilvrat lövverk, H.95
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/5 20:17:31 | 1 | 200 kr |
10/5 22:37:42 | 2 | 400 kr |
11/5 12:39:02 | 3 | 300 kr |
11/5 12:39:34 | 3 | 350 kr |
11/5 16:24:18 | 4 | 500 kr |
11/5 20:14:23 | 1 | 600 kr |
12/5 07:30:29 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: försilvrat lövverk spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02